Gelecek İçerikler

 • Visme
 • DALL-E
 • Craiyon
 • Midjourney
 • Jasper Art
 • NightCafe
 • Deep AI
 • Runway AI
 • Bing Image Creator
 • DreamStudio by Stability AI
 • Wombo Dream

1. Visme

visme logo

Genel Bakış

visme.co genel bakış


Visme’nin metinden görüntü oluşturma aracı ücretsiz, kullanımı kolay ve güçlüdür. Sadece düz metin girdisiyle görseller oluşturabilirsiniz. Bu, her pikseli mükemmelleştirmek için saatler harcamadan ve tasarım ekibinizle gerçek zamanlı olarak iş birliği yapmadan anlık olarak etkileyici görseller oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

visme.co genel bakış

Kullanıcılar, tüm Visme projeleri içinde Metinden-Görsel AI üreticisine erişebilirler. Görüntüler oluşturulurken, fotoğraflar, resimler, kalem çizimleri, 3D grafikler, simgeler, soyut sanat ve daha fazlası gibi geniş bir çıktı tarzı yelpazesinden seçim yapabilirsiniz.

Projelerde AI tarafından üretilen resmin kullanılması

Visme, sadece bir AI görüntü üreticisi değil; aynı zamanda içerik oluşturma ve tasarım için bir araçlar setidir. Bu, Visme’de oluşturulan projelerde görüntülerinizi kullanabileceğiniz anlamına gelir.

visme.co genel bakış

Yapmanız gereken tek şey, üzerinde çalıştığınız projeye uygun olanı seçmek ve doğru ipuçlarını kullanmaktır. Visme’deki AI grafikleri ve içerik türleri arasındaki kombinasyonlar sınırsızdır. Örneğin, infografiklere simgeler ekleyebilir, sunumlara arka planlar ekleyebilir, sosyal medya gönderilerine 3D grafikler ekleyebilirsiniz ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

En iyi kısım? Visme’in animasyon ve etkileşim özellikleri gibi özelliklerini kullanarak görüntülerinize hareket ve etkileşim ekleyebilirsiniz. Bu özellikler arasında pop-uplar, üzerine gelindiğinde etkiler, özel efektler, GIF’ler, etkileşimli bloklar ve daha fazlası bulunmaktadır.

Visme gibi sezgisel ve güvenilir bir düzenleyici ile kullanıcılar ve farklı büyüklükteki ekipler, sıfırdan etkileyici görsel içerikler oluşturabilir veya profesyonel olarak tasarlanmış şablonları kullanabilir, çevrimiçi beyaz tahtalarda işbirliği yapabilir ve görsel iş iletişimini geliştirebilir. Oluşturduğunuz içeriği çevrimiçi paylaşabilir, çeşitli formatlarda indirebilir veya farklı sosyal medya platformları için zamanlayabilirsiniz.

Tam Paket AI Destekli Araçlara Erişim

Visme kullanmanın en iyi yanı, kullanıcıların yaratıcılıklarını beslemek ve üretkenliklerini artırmak için tam bir AI destekli araç paketine erişebilmeleridir. Bu araçlar arasında Visme Marka Tasarım Aracı, Visme AI Metin Oluşturucu ve Visme AI Görüntü Düzenleyici bulunur – tümü masaüstü ve mobil uygulamalar aracılığıyla erişilebilir.

Visme AI TouchUp araçları ile herhangi bir görüntünün veya grafiğin görünümünü değiştirebilirsiniz. Bu araç, görüntülerinizde istemediğiniz nesneleri silmenize ve değiştirmenize, arka planları kaldırmanıza, düşük kaliteli, bulanık veya hareket bulanıklı görüntüleri netleştirmenize, silmenize veya büyütmenize olanak tanır.

Visme AI Writer, herhangi bir metni yazmanıza, düzenlemenize, düzeltmenize, uzatmanıza, özetlemenize ve tonunu değiştirmenize yardımcı olur.

2. DALL-E

dall-e logo

Genel Bakış

dall-e genel bakış

DALL-E ve DALL-E 2, metin tabanlı ipuçlarından dijital görüntüler oluşturan derin öğrenme modelleri tarafından desteklenen açık kaynaklı AI görüntü oluşturuculardır. Oluşturulan görüntüler üzerinde benzersiz bir kontrol sunarlar ve bu nedenle tasarımcılar, sanatçılar ve yapay zeka meraklıları arasında favoridirler.

dall-e genel bakış

Kullanıcılar, belirli bir metin açıklamasından orijinal ve gerçekçi görüntüler oluşturabilirler. Bu güçlü araçları kullanarak varyasyonlar oluşturabilir, kendi eskizlerinizi manipülasyon için yükleyebilir veya hatta sıfırdan tamamlanmış bir sanat eseri oluşturabilirsiniz.

Kimler İçin?

Bu araç, metin açıklamalarından telifsiz gerçekçi ve detaylı AI tarafından oluşturulan sanat eserleri üretmek isteyen herkes için idealdir.

Fiyatlandırma

DALL-E şu planları sunar:

1024 x 1024 piksel çözünürlüğe sahip görüntüler için $0.02

512 x 512 piksel çözünürlüğe sahip görüntüler için $0.018

256 x 256 piksel çözünürlüğe sahip görüntüler için $0.016

Artılar

 • DALL-E, bir metin ipucundan bir dakikadan az bir sürede bir görüntü oluşturur.
 • Kullanıcılar, metin ipuçlarına dayalı özelleştirilmiş görüntüler oluşturabilir, hayal güçlerinin üretebileceği her şeyi yaratabilirler.
 • Kullanıcılar mevcut görüntüleri özelleştirebilir. Örneğin, onları yeniden karıştırabilir veya benzersiz değişiklikler yapabilirler. Yeni ve mevcut görüntülerin iterasyonunu hızlandırır, kullanıcıların birden fazla sürüm oluşturmasına olanak tanır.
 • Eksiler DALL-E 2, oluşturulan görüntülerin gerçekçiliğini büyük ölçüde artırdı; ancak, bazıları hala yeterince gerçekçi bulmayabilir. Doğru bir görüntü oluşturmak için, kullanıcıların DALL-E’ye yararlı bağlam içeren iyi tanımlanmış bir ipucu sağlaması gerekir.
 • Belirsiz ipuçları, yanlış bir görüntüye yol açabilir. Özellikle yüksek çözünürlüklü görüntüler için pahalı olabilir.

3. Craiyon

craiyon logo

Genel Bakış

craiyon genel bakış

Craiyon (önceki adıyla DALL-E Mini olarak da bilinir), metinden görüntü oluşturan bir AI modelidir. Kullanıcılar, görmek istedikleri şeyin metin ipucunu girer ve Craiyon onu oluşturur. Bu, OpenAI’nin DALL-E’nin hafif bir versiyonudur.

Kimler İçin?

craiyon genel bakış

Pazarlama, grafik tasarım ve güzel sanatlar alanlarında çalışan profesyoneller için faydalı olabilir. Ayrıca, AI görüntü oluşturucuları ile deney yapmak isteyen herkes de beğenebilir.

Fiyatlandırma

Craiyon, aylık 5 ABD dolarından başlayan bir abonelik tabanlı modeli takip eder ve gelişmiş planlar yıllık olarak faturalandırılarak aylık 20 ABD dolara kadar çıkabilir.

Artılar

 • Sınırsız dokuz görüntü seti oluşturun – ücretsiz ve son derece kullanıcı dostu.
 • Belirli unsurların (örneğin, binalar) arama sonuçlarınızda görünmesini önlemek için “olumsuz” kelimeler ekleyebilirsiniz.

Eksiler

 • Görüntü kalitesi zaman zaman yetersiz olabilir.
 • Craiyon’un ücretsiz planı, filigranlı görüntüler ve reklamlar içerir.
 • Gerçeğe yakın fotoğraflar oluşturamaz ve diğer AI araçları kadar sanat eseri tarzlarını taklit etmede etkili değildir.
 • Uygulama yalnızca Android’de mevcuttur, bu da iOS kullanıcılarının erişim sağlamasını zorlaştırır.

4. Midjourney

midjourney logo

Genel Bakış

midjourney genel bakış

Midjourney, benzersiz özellik seti ve belirgin yetenekleri nedeniyle öne çıkan önde gelen AI görüntü oluşturuculardan biridir. Araç, metin açıklamalarından dijital sanat eserleri oluşturur ve gerçekçi fotoğraflardan çok el çizilmiş illüstrasyonlara benzeyen bir tarza sahiptir.

midjourney genel bakış

DALL-E’ye benzer şekilde, Midjourney özellikle gotik mimari, fantastik manzaralar, soyut sanat gibi “güzel” görüntülerde uzmanlaşmıştır.

Kimler İçin?
Midjourney, profesyonellerden hobilerine kadar geniş bir kullanıcı yelpazesine yaratıcı illüstrasyonlar sunar. Oyun geliştiricileri, konsept sanatçılar ve hikaye anlatıcıları için harika bir kaynaktır. Eğitimciler de derslerinde ilgi çekici görsel yardımcılar oluşturmak için Midjourney’i kullanabilirler.

Fiyatlandırma
Midjourney, aylık olarak dört farklı plan sunar – $10, $30, $60 ve $120. Ancak, Midjourney hizmetleri artık promosyon dönemleri dışında ücretsiz değildir. Başlamak için Midjourney Discord’a katılmanız gerekmektedir.

Artılar

 • Oluşturulan sanat eserlerinde detayları metin ipuçlarını ayarlayarak özelleştirebilirsiniz.
 • Tek bir sanat eserinin çeşitli versiyonlarını sunarak sonsuz yaratıcı olanaklar sağlar.
 • Araç, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve kodlama gerektirmez.

Eksiler

 • Midjourney’in müşteri desteğinin biraz yavaş olduğu bildirilmiştir, bu da acil yardıma veya sorun gidermeye ihtiyacı olan kullanıcılar için sorunlar doğurabilir.
 • Çıkış çözünürlüğü, bazı projeler için bir engel olabilecek geleneksel bir fotoğraf çözünürlüğünden farklılık gösterebilir.
 • Freemium modeli, yoğun kullanım için yüksek maliyetlere yol açabilir.

5. Jasper Art

best ai image generator - Jasper art logo

Genel Bakış

Jasper Art, girişe dayalı olarak manzara resimleri ve portreler oluşturmaya odaklanmıştır. Bu yapay zeka aracı, benzer orijinal özelliklerin önemli varyasyonlarını üretebilir ve benzersiz ve sanatsal görsel çıktılar oluşturabilir.

best ai image generator - Jasper art home page

Jasper Art ayrıca, Jasper topluluğu tarafından oluşturulan sanat ve grafikleri içeren bir galeriye sahiptir.

Kimler İçin?

best ai image generator - Jasper art interface

Sanatsal manzaralar, portreler ve soyut dijital sanat oluşturma konusunda ilgili kullanıcılar veya ekipler için en uygun olanıdır.


Fiyatlandırma

Jasper Art, freemium modeli üzerinde çalışır. Her aktif takım üyesi için, fiyatlandırma Jasper abonelik ücretine ek olarak aylık 20 ABD dolarından başlar.

Artılar

 • Sadece metin ipuçlarından muhteşem manzara ve sahne sanatı üretmek için harika.
 • Kullanıcılar, ihtiyaçlarına uyacak şekilde stil, doku, renk paleti ve hatta atmosferik koşulları etkileyebilir.
 • Basit, sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir; her şey çok basit komutlarla yapılır.

Eksiler

 • İş kullanımı için profesyonel görünümlü görüntüler veya grafikler için az seçenek bulunmaktadır.
 • Yüksek kaliteli görüntüler genellikle ücretli abonelikleri gerektirir, bu da pahalıya mal olabilir.
 • Metin ipucundan görüntüye dönüşüm bazı diğer platformlardan daha uzun sürebilir, daha fazla sabır gerektirebilir.

6. NightCafe

best ai image generator - Nightcafe logo

Genel Bakış

NightCafe, yapay zeka kullanarak benzersiz ve etkileyici görseller oluşturan bir AI görüntü oluşturucusudur. Araç, kullanıcıların istedikleri kadar görüntüyü sürekli olarak ayarlayıp yeniden oluşturmalarını sağlar.

best ai image generator - Nightcafe home page

Başlangıçta ücretsiz bir hizmet olarak başlayan NightCafe, artık daha gelişmiş işlevsellikler için premium özellikler sunmaktadır. AI algoritmaları, sanatsal niyetinizi sezgisel olarak anlamak ve bunu somut imgelere dönüştürmek için tasarlanmıştır.

Soyut sanattan portrelere kadar, NightCafe birçok sanat tarzını çoğaltabilir ve bu da onu sanatçılar, tasarımcılar ve yaratıcı meraklılar için ideal bir araç haline getirir. Platform ayrıca kullanıcıların paylaşabileceği ve takdir edebileceği zengin bir AI üretilmiş sanat eserleri kütüphanesini içerir.

best ai image generator - Nightcafe interface

Kimler İçin?
Bu platform, karmaşık, dinamik görseller ve 3D ayarlar oluşturmak isteyen yaratıcılar, dijital sanatçılar ve oyun tasarımcıları için idealdir.

Fiyatlandırma
NightCafe, kredi tabanlı üç aylık paket sunar:

 • Hobici ($9.99/ay için 100 kredi)
 • Meraklı ($19.99/ay için 250 kredi)
 • Sanatçı ($49.99/ay için 700 kredi).

Artılar

 • NightCafe, rakiplerine kıyasla benzersiz olan 3D sahnelerin oluşturulmasını sağlar.
 • Görselleri detaylı olarak özelleştirmek için “genlerin” doğrudan manipülasyonu.
 • Gelişmiş kullanıcılar, NightCafe’in son teknolojileriyle gerçekten yaratıcı olabilirler.

Eksiler

 • Kapsamlı özellikleri nedeniyle, teknoloji konusunda deneyimsiz kullanıcılar için biraz öğrenme eğrisi olabilir.
 • 3D manzaralar ve sürükleyici sahneler zorlayıcı ve zaman alıcı olabilir.
 • Daha pahalı abonelik planları render hızlarını artırır ancak herkes için uygun olmayabilir.

7. Deep AI

best ai image generator - deep ai logo

Genel Bakış

best ai image generator - deep ai home page

DeepAI, metin girişlerini kullanarak benzersiz görüntüler oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan güçlü bir AI görüntü oluşturucusu ve editörüdür. Sanatçılar, tasarımcılar ve pazarlamacılar gibi profesyoneller için vazgeçilmez bir araçtır. Görüntüler oluştururken farklı modelleri, görüntüleri ve istediğiniz şekli seçebilirsiniz.

Ayrıca, API’si geliştiricilere kendi uygulamalarına özelliklerini entegre etme imkanı sağlar, böylece daha hızlı bir yaratıcı iş akışı elde edebilirsiniz. Dahası, gerçek zamanlı olarak tarihî, TV ve anime karakterleri ile sohbet edebilirsiniz.

best ai image generator - deep ai interface

Tabii, işte düzeltilmiş hal:

Kimler İçin?
Deep AI, belirli metin ipuçlarına dayalı görsel ilham gereksinimi duyan blog yazarları veya tasarımcılar gibi dijital içerik genişletmek isteyenler için idealdir.

Fiyatlandırma
DeepAI’nin iki ödeme planı bulunmaktadır. Pro planı, sık kullanıcılar için aylık $4.99’dan başlar ve isteğe bağlı olarak ödeme planı her 100 API çağrısı için $5’den başlar. Ücretsiz hesaplar da mevcuttur, ancak sınırlıdır.

Artılar

 • Güçlü API’sı sayesinde büyük ölçekli operasyonlar için mükemmeldir.
 • Büyük paket projelerinin işlenmesi, toplu görüntü oluşturmayı desteklemek için özel özelliklerin entegrasyonu ile verimli hale getirilmiştir.
 • Basit bir metin ipucundan yüksek kaliteli sonuçlar elde edilebilir.

Eksiler

 • Uygulama teknik bir yapıya sahiptir ve teknolojiye uzak olanlar için korkutucu olabilir.
 • İstek başına ödeme modeline dayalı fiyatlandırma, bazı kullanıcılar için pahalı gelebilir.
 • API tabanlı olması nedeniyle etkileşim/duyarlılık seviyeleri nispeten düşüktür ve kullanıcı deneyimi zarar görebilir.

8. Runway AI

best ai image generator - runway ai logo

Genel Bakış

best ai image generator - runway ai home page

Runway AI, yaratıcıları tasarım olasılıklarıyla buluşturan makine öğrenimi kullanan yaratıcı bir araçtır. Canlı video, görüntü sentezi ve video sentezi gibi unsurları birleştirerek gerçek zamanlı, etkileşimli keşiflere olanak tanıyan hibrit bir yaklaşımıyla sıklıkla tanınır.

best ai image generator - runway ai interface

Kimler İçin?
Bu yaratıcı paket, uyarlanabilir gerçek zamanlı üretimlere girmek isteyen serbest çalışanlar, içerik oluşturucular, tasarımcılar ve sanatçılar için avantajlıdır.

Fiyatlandırma
Her Metinden Görüntü oluşturma 5 krediye mal olur. Krediler, 10 dolarlık (1000 kredi) veya daha fazlası için 0.01 dolarlık fiyatla paketler halinde satın alınabilir. Daha yüksek çözünürlüklerde indirmek için Standart veya Pro bir hesap gereklidir.

Artılar

 • Çeşitli AI tarafından üretilen sanat uygulamalarının mükemmel bir uyumu, farklı çıktılar için.
 • Özel seçenekler arasında gerçek zamanlı, canlı video sentezi ve görüntü sentezi bulunur.
 • Runway AI, çeşitli yaratım yöntemleri için kullanıcı arayüzü, kod ve çalışma ortamını birleştirir.

Eksiler

 • Yeni başlayanlar, çeşitli ve gelişmiş özellikler nedeniyle zorluk yaşayabilir.
 • Kullanıcılar, daha büyük çıktılar sunan sürekli kullanım veya yoğun görevler için ek kredi satın almak zorunda kalabilirler.
 • Kullanıcılar, optimum performans ve olası yavaşlama veya donmaları önlemek için güçlü bir bilgisayar cihazına ihtiyaç duyabilirler.

9. Bing Image Creator

best ai image generator - Microsoft Bing logo

Genel Bakış

best ai image generator - Microsoft Bing home page

Microsoft’s Bing Image Creator is an AI model built on Dall-E technology, allowing you to generate realistic images from descriptions. You can use it to create visuals for newsletters, blogs, and presentations. When using Microsoft Edge, you can access this tool right from your sidebar.

Kimler İçin?
Yaratıcı, benzersiz çıktılar için herhangi bir görüntüyü geometrik temsillere dönüştürmeyi arayan grafik tasarımcılar, hobi sahipleri ve sanatçılar için idealdir.

Fiyatlandırma
Bing Image Creator için fiyatlandırma şu anda ücretsizdir, bu da birçok sanatçı ve hobi sahibi için erişilebilir bir seçenek yapar.

Artılar

 • Herhangi bir görüntüyü yaratıcı bir şekilde soyut sanata dönüştürmek için mükemmel.
 • Anında web grafikleri, sosyal medya veya dijital sanat sunumları oluşturmak için harika.
 • Deneyim ve öğrenme için harika bir platform olması nedeniyle hiçbir maliyeti yoktur.

Eksiler

 • Stil belirli ve değişken değil, bu da yaratıcı amaçların aralığını azaltır.
 • Daha fazla ayarlama veya detay seviyesinde değişiklik yapma olanağı olmaması, detaylı çıktılar için sınırlamalar getirir.
 • Ücretsiz bir araç olduğundan müşteri desteği bulunmamaktadır.

10. DreamStudio by Stability AI

best ai image generator - dreamstudio logo

Genel Bakış

DreamStudio by Stability AI, etkileşimli sahneleri kolaylıkla oluşturmak için yenilikçi bir platform sunar. AI mekaniği, detaylı düzeyde iyileştirmeler ve düzeltmeler yapılmasına olanak tanır, bu da gerçekçi bir daldırma ve daha büyük bir görsel etki sağlar.

best ai image generator - dreamstudio home page

Kullanıcılar farklı stiller ve negatif ipuçları arasından seçim yapabilirler, bu da AI’nın görüntü oluşturmada belirli unsurlardan kaçınmasını sağlar.

best ai image generator - dreamstudio interface

Kimler İçin?
Bu araç, daha gelişmiş grafik kompozisyonları ve değerli prototipler arayan yaratıcı çizerler, oyun tasarımcıları ve reklam ajansları tarafından en iyi şekilde kullanılır.

Fiyatlandırma
Şu anda, DreamStudio hem ücretsiz hem de premium erişim planları sunmaktadır.
Premium faturalandırmalar aralık tabanlıdır ve fiyat detayları isteğe bağlıdır.

Artılar

 • Karmaşık katmanlama ve detaylandırma yetenekleri sayesinde tasarımlarda artan yenilik.
 • Gerçekçi görsel sunumlar, konsept taslakları ve simülasyonlar için olağanüstü.
 • Farklı platformlarda dış mekan düzenlemelerini tamamlayan etkileşimli kişisel yaratımlara olanak tanır.

Eksiler

 • Başlayanlar için ayrıntılı navigasyon haritası sıkıcı olabilir.
 • Daha yüksek çözünürlükteki oluşturmaların üretilmesi daha fazla zaman ve kaynak gerektirebilir.
 • Premium fonksiyonlar için fiyatlandırma detayları hemen mevcut değildir, bu da belirsizliğe neden olabilir.

11. Wombo Dream

best ai image generator - wombo dream logo

Genel Bakış

Wombo Dream, kullanıcıların sadece bir düğmeye basarak düşündürücü, gerçeküstü ve estetik olarak ilginç sanat eserleri oluşturmalarına olanak tanıyan bir yapay zeka çözümüdür. Birçok benzeri aracın aksine, yeteneklerini esas olarak sanat oluşturma ve manipülasyon üzerine odaklar. Ayrıca erişimin kolaylığı için mobil bir uygulamaları bulunmaktadır.

best ai image generator - wombo dream interface

Kimler İçin?
Wombo Dream, imgelerinin sınırlarını zorlamak, yaratıcılığı en üst düzeye çıkarmak ve benzersiz görsel içerikleri etkili bir şekilde ortaya çıkarmak isteyen sanatçılar, çizerler ve meraklılar için uygundur.

best ai image generator - wombodream interface

Fiyatlandırma
Wombo Dream, freemium bir model benimsemiştir. Ücretsiz sürüm temel görsel oluşturmayı sağlarken, daha gelişmiş özelliklere, daha iyi kalite ve daha hızlı üretim süreleri için aylık bir ücret karşılığında premium erişim sunar.

Artılar

 • Sanat ve illüstrasyonu daha erişilebilir hale getirerek ilginç sanat eserlerinin sorunsuz bir şekilde oluşturulmasını sağlar.
 • Gerçeklik ve soyut ifadenin heyecan verici bir karışımı sayesinde artan yaratıcı özgürlük sağlar.
 • Minimal teknik bilgi gerektiren kullanıcı dostu bir arayüzle, özellikleri keşfetmek kolaydır.

Eksiler

 • Oluşturulan görüntüler soyut olup, pratik ve profesyonel gereksinimlere uygun olmayabilir.
 • Daha geleneksel seçeneklerin eksikliği nedeniyle daha çok sıradışı sanat eserleri oluşturmaya odaklanmış olması, kullanımlarını sınırlayabilir.
 • Freemium modeli, yüksek kaliteli çıktı gibi belirli özellikleri ödeyenlere sınırlar, bu da ödeme yapmayan kullanıcılar için deneyim kalitesini düşürebilir.

Bu blog yazısı chat.openai.com kullanılarak Türkçeleştirilmiştir.
Emek visme.co ve Garima Khatri‘ye
aittir.

Diğer Blog Yazılarımız :
En iyi ücretsiz ve güncel yapay zeka siteleri
Yazılım Dünyasında Kendinizi Geliştirmenin Anahtarları: Beceri Kazanma Rehberi
SCSS ve SASS’ta Each Döngüsü Oluşturma
CSS ile :is() kullanımı
SASS Kullanmanın CSS’e Göre Faydaları Nelerdir?
CSS Grid ile Masonry Kullanımı
CSS Referans
Favicon nedir ? Nasıl eklenir ?
CSS ile satır sınırlama
Flutter Nedir ?
Node.js Çalışma Mantığı Nasıldır ?
UI Ve UX Arasındaki Farklar Nelerdir?

0 0 votes
Article Rating